דרופשיפינג – מתלבטים האם להיכנס לתחום? קראו את המאמר הבא

כולם רוצים כל הזמן לעשות כסף בקלות – הטרנד החדש והחם הוא דרופשיפינג. אני עוסק בשיווק דיגיטלי ולכן נשאל לפחות פעם בשבוע על תחום הדרופשיפינג. חבר מתקשר אלי ושואל, "תגיד מה דעתך על התחום החדש הזה שמוכרים מוצרים בלי שהם בכלל עוברים אצלך בבית, לא צריך להחזיק סחורה – ראיתי על זה פרסום באינטרנט נשמע לי טוב מה דעתך?". ובכל פעם אני חוזר על עצמי עם אותה תשובה – אז החלטתי לכתוב. תהיו מוכנים, לא בטוח שתאהבו את התשובה שלי – החלק החשוב מגיע רק בסוף המאמר, תחילה אני מסביר מה זה בכלל דרופשיפינג.

למי המאמר נועד?

כל מי שרוצה לשמוע את האמת על הדרופשיפינג ולא כפי שהיא מוצגת ע"י כל המשווקים שרוצים למכור קורסים באלפי שקלים.

אז בואו נתחיל, מה זה בכלל דרופשיפינג?

דרופשיפינג היא שיטת מכירת מוצרים שבה אין צורך להחזיק חנות פיזית, מלאי וקניית סחורה מראש. אתה רוכש את הסחורה רק כאשר נכנסת הזמנה ומעביר את הסחורה ישירות מהספק שלך ללקוח. הרווח שלך הוא ההפרש בין מחיר הקנייה למחיר המכירה.

רק רגע, לא הבנתי למה שהלקוח יקנה ממני אם המוצר קיים במחיר זול יותר במקום אחר ברשת? לדוגמא אצל הספק שלי?

כיוון שהמוצרים קיימים באלפי חנויות ברשת במחירים שונים ולא תמיד הלקוח מצליח למצוא את המחיר הזול ביותר. אם אתה תופיע בתוצאות החיפוש (במחיר סביר) כאשר לקוח פוטנציאלי מחפש את המוצר יתכן שהוא יקנה ממך.

מה זאת אומרת תוצאות חיפוש? איפה בדיוק אני אמור להופיע?

בפלטפורמה שבה החלטנו לפתוח חנות ולמכור בה – לדוגמא איביי. איך מצליחים להופיע בראש תוצאות החיפוש? זה קצת מזכיר את תחום קידום האתרים בגוגל – מנוע החיפוש בודק אילו תוצאות חיפוש הכי רלוונטיות באמצעות בדיקה של כמות ההקלקות שיש על המודעה ביחס למספר הצפיות. בהתאם לנתון הזה ובשילוב אלמנטים נוספים מנוע החיפוש מדרג את המודעה שלכם.

תהליך פתיחת החנות באינטרנט מסובך?

לא, תהליך פתיחת חנות באיביי פשוט מאוד ולא לוקח יותר מ-10 דקות. כאן תוכלו לראות סרטון ביוטיוב שמסביר כיצד לפתוח חנות באיביי ב-2 דקות.

מעולה, אחרי שפתחתי את החנות, איך מתקדמים?

פתיחת החנות זו רק ההתחלה וכאן בדיוק מגיע החלק עליו אני רוצה לדבר. ענף הדרופשיפינג מפורסם בכל מקום. מכל פינה מנסים למכור לנו קורסים של דרופשיפינג ומבטיחים לנו כסף קל בעבודה שהיא "על הדרך". מצטער לאכזב חברים – זה ממש לא המצב. תחום הדרופשיפינג קשה מאוד ודורש מיומנות רבה באינטרנט, במסחר, אנגלית ברמה גבוהה, שליטה טובה במחשב ובאתרי המכירות, יכולת עבודה בזריזות והמון השקעה ועבודה קשה.

אז למה מבטיחים לנו שזה כסף קל על הדרך?

כיוון שזו הדרך הקלה ביותר למכור קורסים באלפי שקלים. כולם רוצים כסף קל – יש פלטפורמה חדשה שלכאורה יכולה לספק את זה ולכן סוחרי דרופשיפינג רבים קופצים על המציאה ומוכרים את החלום לקהל הרחב. אבל רגע, בואו נשאל שאלה אחרת – והרבה יותר עקרונית.

אם דרופשיפינג זו הדרך הקלה להרוויח הרבה כסף – למה הסוחרים מתאמצים כ"כ למכור קורסים ללימוד דרופשיפינג? הרי הם יכולים להמשיך לעשות דרופשיפינג ולהרוויח המון כסף

אתם מתארים מצב שיצחק תשובה, רמי לוי, טראמפ, ג'ף בזוס ועשירים נוספים מחליטים להזניח את כל עיסוקיהם על מנת למכור קורסים שלהם באינטרנט על סודות המסחר? כיצד הם הצליחו להתעשר? ואיך עושים זאת בקלות? נכון שלא? אתם יודעים למה לא? כי מי שבאמת עושה כסף, לא ממהר לרוץ ולספר את זה לכל העולם ובטוח שלא מזניח את התחום על מנת ללמד אותו אנשים אחרים. תחשבו על עצמכם, אם הייתם מגלים שיטה שבה אתם יכולים להרוויח הרבה כסף בקלות, הייתם רצים לספר עליה לכל העולם? כמובן שלא!

אבל מה כ"כ קשה בשיטה? ע"פ המאמר זה נשמע שהיא די פשוטה

זה בדיוק מה שמסוכן בדרופשיפינג – הוא באמת נשמע מאוד פשוט ולא דורש השקעה גדולה. אז מה בכל זאת קשה? ראשית, כיום יש כבר כ"כ הרבה סוחרים שעובדים בשיטת הדרופשיפינג שקשה מאוד להצליח למכור. המחירים ירדו באופן משמעותי וקשה ליצור בידול. שנית, על מנת להיות סוחר טוב בשיטת הדרופשיפינג יש צורך בכישורים רבים: שליטה טובה בשפה האנגלית, שליטה טובה במחשב ופלאגינים, הסתגלות לשינויים מהירים, זריזות, ומקצועיות רבה בתחום. שלישית, לא אכנס פה לרמת העבודה השוטפת בדרופשיפינג אבל חשוב שתזכרו שכאשר לקוח מזמין מכם סחורה ומקבל אותה מצד ג' – אתם תלויים בכך שהספק שלכם ישלח אותה בזמן, יספק את הסחורה באיכות כפי שהבטיח ושירות הלקוחות לכל תקלה/ שאלה נשאר בצד שלכם.

נניח לרגע את מה שכתבנו מעלה ונתאר מצב בו הדרופשיפינג עובד בפועל בדיוק כמו שמשווקים אותו – למה באמת מיותר להיכנס כיום לתחום הדרופשיפינג?

דרופשיפינג עובד על ואקום קטן שנוצר במחירים בין ספקים שמוכרים בכל העולם הגלובלי והקטן שלנו. הטכנולוגיה מתפתחת בקצב מהיר וזה עניין של זמן עד שיפותח פלאגין / אפליקציה שתסרוק את כל המוצרים הקיימים בשוק ותציג למשתמש את המוצר הזול / המתאים ביותר ללקוח שחיפש לקנות את המוצר. ואז מה יעשו כל סוחרי הדרופשיפינג? הרי הם לא יכולים להיות הזולים ביותר כיוון שהם מספר שתיים, שלוש או אפילו ארבע בשרשרת האספקה.

רגע אל תתייאשו לגמרי – הבהרה חשובה

אני לא חושב שלא ניתן לעשות כסף בתחום הדרופשיפינג – זה אפשרי לגמרי. אני פשוט רוצה להיות כמה שיותר פייר עם הלקוחות שקונים קורסים ולהציג להם את התחום כפי שהוא באמת ולא כפי שמציגים אותו המשווקים של הקורסים. אם אבא שלי שהוא בן 60 שואל אותי האם כדאי לו לעשות קורס דרופשיפינג כאשר אין לו מושג במחשבים ובאנגלית – ברור שאין לו עניין בקורס וחבל על ה-5,000 ש"ח שהוא יזרוק לפח. אני מגיע ממקום אובייקטיבי לגמרי – מתעסק בשיווק באינטרנט ואין לי שום דבר עם ענף הדרופשיפינג. רק רוצה שמוכרי הקורסים למיניהם יהיו מספיק הוגנים ולא ישווקו את השיטה כדרך החדשה לעשות כסף בקלות ובמהירות, כי זה ממש לא המצב!

שיטה שבאמצעותה ניתן למכור מוצרים בלי להחזיק את הסחורה באופן פיזי, סוג של תיווך בין מוכר לקונים ברשת

חד משמעית כן אבל צריך יכולות ומיומנויות רבות ממש כמו בכל עסק אחר 

ממש ממש לא! זה לא קל ואפילו יותר מורכב מהרבה עסקים דומים, צריך להיזהר ולא לכל אחד זה מתאים. 

בשביל לעשות דרופשיפינג ברמה גבוהה יש צורך במספר כישורים רב: מחשבים, טכנולוגיה, אינטרנט, אנגלית ברמה גבוהה, יכולת שיווקית, דיגיטל מרקטינג ועוד … 

מוכנים להמריא איתנו? מבולבלים מכל אפשרויות הפרסום באינטרנט?
בואו ניפגש לשיחת ייעוץ במתנה ונעשה סדר ביחד :)

לאחרונה בבלוג

קטגוריות נוספות מהבלוג

חוששים ומתלבטים האם שיווק באינטרנט הוא הדבר הנכון לעסק שלכם?

האם הפרסום יחזיר את ההוצאות ולא "תשרפו" כסף? האם תוכלו לסמוך על חברת שיווק שתעשה עבודה טובה?

אנו לא לוקחים כל פרויקט בשיווק באינטרנט – ובמקרים רבים ההמלצה שלנו היא להתחיל לפרסם לבד ולחסוך את העלות של חברת השיווק.
בנוסף, אין התחייבות חודשית כך שההצלחה שלכם היא ההצלחה שלנו – ניתן להפסיק את השירות בכל שלב.

התקשרו או השאירו פרטים – לא בכדי שנעשה לכם עוד שיחת מכירה ונשכנע לעשות איתנו פרסום, אלא בשביל שנבין יחד קודם כל האם שיווק באינטרנט הוא הדבר הנכון עבור העסק שלכם.